2013 Yüksek Askeri Şura: Aslında Ne Oldu? / Mustafa Erdoğan

  1. Geçen seneki yazımda Necdet Özel’in elini güçlendirmek için tutuklu generallere verildiğini söylediğim temdit(süre uzatması) bu sene son buldu. (‘or’ rütbesinde tutuklu kimse kalmadı)Süre dolumu ya da kadrosuzluk sebebiyle bir çok general emekliye sevk edildi. 2012 Yüksek Askeri Şura’ya ilişkin o yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.
  2. 2013 Yüksek Askeri Şura (YAŞ), 80 yıllık Cumhuriyet tarihinde sivil iradenin etkisinin en baskın şekilde hissedildiği kararları çıkardı.
  3. YAŞ’taki en büyük sürpriz, 2. Başkan Orgeneral Hulusi Akar’ın Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na atanması oldu. Bu atamayla Necdet Özel sonrası 2015-19 dönem için Genelkurmay Başkanlığı’nın en büyük adayı oldu. (2019-21 dönemi içinse bu sene orgeneralliğe 1. sıradan terfi eden EDOK komutanı olan Korg. Salih Zeki Çolak favori adaydır. Gazeteci Metehan Demir, Salih Zeki Çolak için 2023 yılına kadar Genelkurmay Başkanlığı (GKB) öngördüyse de, GKB için 67 yaş şartı bulunduğu için  1954 doğumlu Salih Zeki Çolak’ın bu tarihe kadar görevde kalabilmesinin imkanı yok.  O yüzden Korg. Çolak bu görevde 2 yıl kalabilecek. Ondan sonraki 2021 GKB’liği için çok zaman var ancak geçen seneki yazımda belirttiğim gibi tüm terfilerini 1. sırada alan Korg. Tahir Bekiroğlu bugünden görülen en önemli adaydır. Böylece büyük bir sürpriz yaşanmazsa 2023’e kadar GKB kadrosu şekillenmiş oldu)
  4. Akar’ın atanması gerçekten sürpriz bir karardı ancak medyanın speküle ettiği gibi tepeden bir atama olmadı. Org. Hulusi AKar daha önce sürekli 1. sırada terfi ettiği için, Org. Kalyoncu Kara Kuvvetleri Komutanı atansa da ondan 2 yıl sonra bu koltuğa ve daha sonra GKB’na gelecek en muhtemel kişiydi. Kısacası Hulusi Akar bu atamayla sadece 2 yıl erken Kara Kuvvetleri Komutanı (KKK) olmuş ve dolayısıyla 2 yıl fazladan GKB yapmış olacak. Ayrıca Akar’ın kıta görevi( ordu komutanlığı) yapmadan usulsüz biçimde KKK olduğu iddiası da yersiz. Çünkü kanunda böyle bir madde yok. Sadece askeri teamülde general rütbelerindeki 4 yılın 2 yıl kıt’a 2 yıl karargah şeklinde gerçekleşmesi bulunmakta. Akar 2 yıl karargah görevinin ardından KKK olunca, ‘or’ rütbesinde kıt’a görevine çıkmamış oldu. Ancak öncesindeki 40 küsür yıllık askeri hayatında birçok kıt’a görevi bulunuyor. Ayrıca Ege Ordu Komutanlığı’nda 2 senesini dolduran Org. Atay bu göreve bu sene de devam ederek 3. seneye girdi. Veya 2 yıldır kıt’a görevi yürüten (3. Ordu Komutanı) org. Turmuş, 1. Ordu Komutanı yapılarak 4 senenin tamamını kıt’ada geçirmiş olacak.
  5. Tüm terfilerini 1. sırada alan Org. Kalyoncu önce KKK, sonra da GKB için 1 numaralı adaydı. Ancak adının Ergenekon’la anılması hükümet kanadında rahatsızlık yaratıyordu. Ayrıca Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Harekat Başkanı iken kendisine askeri danışmanlık yapan Kalyoncu’yu gayet iyi tanımaktadır. Kamuoyu ise Kalyoncu’yu Irak Savaşı sırasında meclise brifing veren general olarak hatırlayacaktır.  Hükümetin bastırmasıyla teamüller dışına çıkıldı ve Kalyoncu emekli edildi.
  6. Kalyoncu’dan sonra kıdem ve terfi sırasına göre Org. Yalçın Ataman ve Servet Yörük gelmekteydi. Ancak Ataman’ın da adının 28 Şubat soruşturmasına girmesi, gözden düşmesinin sebeplerinden biri oldu. Servet Yörük ise geçen sene 2. Ordu Komutanlığı’ndan EDOK’a alınarak daha pasif göreve getirilmişti. Kısacası hükümet bu 3 ismi by-pass ederek 2 yıl sonra bu koltuğa gelmesi gereken Hulusi Akar’ı getirdi. Kalyoncu 4 yıllık ‘or’ rütbesinin ardından emekli edildi ancak Yörük ve Ataman henüz 3 yılını doldurmuştu. Akar KKK olunca iki general için de, kendilerinden kıdemsiz bir generalin altında görev yapmak gibi bir husus ortaya çıktı. Askeri teamüllerde bu çok şık karşılanmıyordu. Buna da Org. Necdet Özel ustaca bir formül bulmuş. Org. Yalçın Ataman kalan 1 yıllık süreyi Harp Akademileri Komutanı olarak geçirecek. 1. Ordu Komutanlığı ardından tenzil-i rütbe gibi algılansa da aslında kendisine sınıf arkadaşı Org. Necdet Özel tarafından yapılmış bir jest bu. Harp Akademileri Komutanı doğrudan GKB’na bağlı olduğu için Ataman, doğrudan Akar’ın emri altına girmiş olmayacak. Aynı şekilde EDOK gibi pasif bir ‘or’ makamında bulunan Servet Yörük de kalan 1 yılını ‘kuvvet komutanı seviyesine’ çıkarılmış olarak Jandarma Genel Komutanı olarak tamamlayacak. Jandarma GK barış zamanı, İçişleri Bakanı’na bağlı olduğu ve 4. kuvvet komutanlığı olarak görüldüğü için Yörük de doğrudan Akar’ın altında çalışmış olmayacak.
  7. Yapılan bu jest, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki ‘or’ kadrosunu sıkıntıya düşürmüştür. Normal şartlarda bu sene Bilgin Balanlı ve Mehmet Erten’in emekli olması yerlerine Akın Öztürk ve Abidin Ünal’ın orgeneral olması bekleniyordu. Havacı 2 orgeneralden biri Hava Kuvvetleri Komutanı, diğeri de Harp Akademileri Komutanı olacaktı. Karacı Yalçın Ataman’ın orgeneral kadrosuyla HARPAK komutanı olması, havacı bir korgeneralin önünü kesti. Bunun üzerine normal şartlarda emekli edilmesi gereken Org. Mehmet Erten Yüksek Askeri Şura üyesi (kağıt üzerinde bir kadro sadece) yapıldı. Seneye Ataman HARPAK komutanlığından emekli olunca, havacı Abidin Ünal veya başka bir korgeneral, ‘or’ yapılarak önce bu makama, org Öztürk emekli olduktan sonra Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na getirilecek. Bu yolla önümüzdeki 4 yıl için Hava Kuvvetleri Komutanlığı sorunu çözülmüş oldu. (Ataman’a jest yapmak için havacıların HARPAK komutanlığını alan Kara KK’da boş bırakılan orgenerallik kadrosu KKK kurmay başkanlığı oldu. Bu koltuğa bu sene bir korgeneral (İhsan Uyar) oturacak. Eğer Ataman bu koltuğa otursaydı, kendisinden kıdemi az Akar’ın kurmay başkanlığını yapmak durumunda kalacaktı).
  8. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda ise işler daha karışık durumda. Hükümet Oramiral Murat Bilgel’in görev süresini bir yıl uzatmayı istemedi. Bilgel emekli edilerek yerine koramirallikten oramiralliğe bu yıl terfi eden Koramiral Bülent Bostanoğlu getirildi. Bostanoğlu bu koltukta 2 yıl oturacak ve 2015’te emekli olacak. Ancak Deniz Kuvvetleri’de koramirallerin hepsi ya hükümlü ya da haklarında davalar devam ediyor. Hakkında dava bulunmayan Koramiral Atilla Kezek de en erken 2016 yılında oramiralliğe terfi edebiliyor. (Son atamayla Casusluk davasından tutuksuz yargılanan Koramiral Köseoğlu Donanma Komutanı oldu. Ancak bu dava yüzünden zamanı geldiğinde hükümet trafından tercih edilmemesi yüksek olasılıklı) Dolayısıyla 2015-16 arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na getirilebilecek bir oramiral bulunmuyor. Ancak 926 sayılı TSK Personel Kanunu madde 121, i bendine göre ” Kuvvet Komutanlığına atanan orgeneral-oramiraller 2 yıl bu görevde kalabilirler. Bu süre, Genelkurmay Başkanının teklifi, Milli Savunma Bakanının inhası, Başbakanın imzalayacağı ve Cumhurbaşkanının onaylayacağı kararname ile bir yıl daha uzatılabilir.” Dolayısıyla mutabakat sağlanması halinde Oramiral Bostanoğlu 3 yıl (2013 – 16)bu görevi sürdürebilir ve 2016 yılında görevi Oramiral Kezek’e bırakabilir. Böylece 1 yıllık boşluk da yaşanmamış olur.
  9. Sosyal medyada yer aldığı gibi hükümet kanunları çiğneyerek mi bu atamaları yaptı? Tabii ki hayır. 926 sayılı TSK Personel Kanunu 121. maddesi çok açık bir şekilde kuvvet komutanı atamasında (GKB’nin teklif edebilmesi dışında) askerlerin hiçbir söz hakkı olmadığını ortaya koyuyor. Özetle, sivil irade kağıt üzerinde zaten kendisinde olan bir hakkı kullanmıştır.
  10. Geçen yıl oturma düzenine göre (şeklen/sözde) YAŞ’ın hakimi gözüken Başbakan Erdoğan, bu kararlarla (esasta/özde) YAŞ’a damgasını vurmuş oldu. Eski GKB Büyükanıt bu durumu ‘sözde değil özde’ diyerek açıklıyordu. Aradan 6 sene geçti. Cumhuriyet tarihinin en ‘öz’lü sivil iradesi kuvvet komutanlığı atamalarına damgasını vurdu. Ayrıca komutanlıklar sırası gelenin oturacağı bir hal almaktan bir nebze olsun çıkarılarak, liyakat usulüne döndürülmüş oldu. (Önce 35. madde kalktı. Şimdi de kuvvet komutanlarını (olması gerektiği gibi) doğrudan hükümet atıyor. Sanırım bunun kitabı ’80 yıllık vesayetten demokrasiye geçiş’ adıyla olarak ileride yazılır)

 

———————————————————————————————————–

4 Ağustos 2013

YAŞ kararları (Yüksek Askeri Şura) Resmi Gazete‘de yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’na ait atama ve terfi kararları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kararlar şöyle;

– 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu’nun 121’inci madde (c) bendi gereğince, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hulusi Akar (P.1972-59) katıldığı tarihten geçerli olmak üzere Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na (Ankara) atanmıştır.

– 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu’nun 121’inci madde (c) bendi gereğince, 30 Ağustos 2013 tarihinden geçerli olarak oramiralliğe terfi ettirilen Donanma Komutanı Koramiral Recep Bülent Bostanoğlu (Dz.1973-4236) katıldığı tarihten geçerli olmak üzere Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na (Ankara) atanmıştır.

– 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu’nun 121’inci madde (c) bendi gereğince, 30 Ağustos 2013 tarihinden geçerli olarak orgeneralliğe terfi ettirilen Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Akın Öztürk (Hv.Plt.1973-52) katıldığı tarihten geçerli olmak üzere Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na (Ankara) atanmıştır.

– 2803 sayılı Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunu’nun 14’üncü madde (c) bendi gereğince, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanı Orgeneral Servet Yörük (Top.1970-31) katıldığı tarihten geçerli olmak üzere Jandarma Genel Komutanlığı’na (Ankara) atanmıştır.

– 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu’nun 121’inci madde (c) bendi gereğince, 30 Ağustos 2013 tarihinden geçerli olarak orgeneralliğe terfi ettirilen Genelkurmay İstihbarat Başkanı Korgeneral Yaşar Güler (Mu.1974-7) katıldığı tarihten geçerli olmak üzere Genelkurmay 2. Başkanlığı’na (Ankara) atanmıştır.

926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu’nun 30, 34, 38, 47, 49 ve 54’üncü maddeleri, 357 sayılı Askerî Hâkimler Kanunu’nun 14 ve 5’inci ek maddesi gereğince; bu karara ekli listede kimlikleri yazılı Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na mensup 26 general, 6 amiral ve 42 albay ile Gülhane Askerî Tıp Akademisi Komutanlığı’nda görevli öğretim üyesi 3 albay ile Askerî Yargıtay Başkanlığı’nda görevli 1 askerî hakim albayın; 30 Ağustos 2013 tarihinden geçerli olarak bir üst rütbeye terfi ettirilmeleri uygun görülmüştür.

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI GENERAL TERFİ LİSTESİ

Korg. Salih Zeki Çolak, Top.1974-41, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak orgeneralliğe terfi.

Korg. Yaşar Güler, Mu.1974-7, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak orgeneralliğe terfi.

Korg. Ümit Dündar, İs.1975-4, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak orgeneralliğe terfi.

Tümg. Sezai Bostanci, P.1980-Per.1, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak korgeneralliğe terfi.

Tümg. Ömer Paç, Top.1979-45, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak korgeneralliğe terfi.

Tümg. İlhan Talu, Kr.Plt.1980-Top.12, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak korgeneralliğe terfi.

Tümg. Abdullah Barutcu, P.1981-35, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak korgeneralliğe terfi.

Tümg. Mehmet Daysal, Top.1979-21, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak korgeneralliğe terfi.

Tuğg. Mehmet Okkan, Mu.1984-2, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tümgeneralliğe terfi.

Tuğg. Oğuz Serhad Habiboğlu, Kr.Plt.1984-Top.10, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tümgeneralliğe terfi.

Tuğg. Müjdat Uzun, Mu.1982-6, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tümgeneralliğe terfi.

Tuğg. Avni Angun, Top.1984-83, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tümgeneralliğe terfi.

Tuğg. Selim Mert, Top.1983-68, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tümgeneralliğe terfi.

Tuğg. Zekai Aksakallı, Tnk.1984-80, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tümgeneralliğe terfi.

Tuğg. Ersun Altunsoy, Mu.1982-15, 2007, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tümgeneralliğe terfi.

Tuğg. Ali Şahin İşleyen, Top.1984-39, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tümgeneralliğe terfi.

Tuğg. Veli Yıldırım, P.1983-32, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tümgeneralliğe terfi.

Tuğg. Selçuk Bayraktaroğlu, Mu.1981-17, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tümgeneralliğe terfi.

Tuğg. Gürsel Öztürk, Top.1981-8, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tümgeneralliğe terfi.

İsth.Kur.Alb. Kamil Özhan Özbakır, İsth.1989-Top.33, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Top.Kur.Alb. Mehmed Nuri Başol, Top.1988-43, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Kr.Plt.Kur.Alb. İsmail Güneşer, Kr. Plt.1989-P.60, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

P.Kur.Alb. Hidayet Arı, P.1988-125, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

P.Kur.Alb. Mehmet Partigöç, P.1989-56, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Top.Kur.Alb. Metin Alpcan, Top.1988-29, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

P.Kur.Alb. Abdulkerim Ünlü, P.1989-Per.1, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Tnk.Kur.Alb. Eyyüp Gürler, Tnk.1988-27, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Hv.Svn.Kur.Alb. Ali Avci, Hv.svn.1985-Top.175, 2005, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Hv.Svn.Kur.Alb. Celalettin Çoban, Hv.svn.1985-Top.13, 2005, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

P.Kur.Alb. Fatih Celaleddin Sağır, P.1985-62, 2005, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Tnk.Kur.Alb. Mehmet Ozan, Tnk.1988-29, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Tnk.Kur.Alb. İsmail Gürgen, Tnk.1987-1, 2007, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Hv.Svn.Kur.Alb. Ufuk Ekinci, Hv.svn.1984-Top.20, 2004, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Mu.Kur.Alb. Tevfik Algan, Mu.1984-20, 2004, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Hv.Svn.Kur.Alb. Kenan Kalay, Hv.svn.1986-Top.76, 2006, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Top.Kur.Alb. Ömer Cüneyt Akyol, Top.1983-31, 2003, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Tnk.Kur.Alb. Özkan Aydoğdu, Tnk.1988-13, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Top.Kur.Alb. Murat Aygün, Top.1988-87, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Top.Kur.Alb. Hakan Eser, Top.1988-11, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Top.Kur.Alb. Halil Soysal, Top.1985-43, 2004, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

P.Alb. Irfan Can, P.1983-110, 2006, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Tnk.Alb. Bülent Tuğrul, Tnk.1984-10, 2004, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Top.Alb. Mustafa Kaya, Top.1985-94, 2007, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

İkm.Alb. İsmet Gökhan Gülmez, İkm.1982-Lv.9, 2003, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI AMİRAL TERFİ LİSTESİ

Kora. Recep Bülent Bostanoğlu, Dz.1973-4236, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak oramiralliğe terfi.

Tüma. Hasan Uşaklıoğlu, Dz.1975-4463, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak koramiralliğe terfi.

Tüma. Serdar Dülger, Dz.1974-4344, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak koramiralliğe terfi.

Tuğa. Macit Arslan, Dz.1984-5493, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tümamiralliğe terfi.

Tuğa. Mesut Özel, Dz.1984-5480, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tümamiralliğe terfi.

Tuğa. Hakan Üstem, Dz.1985-5751, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tümamiralliğe terfi.

Dz.Kur.Alb. Nazmi Ekici, Dz.1988-6195, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğamiralliğe terfi.

Dz.Kur.Alb. Yaşar Çamur, Dz.1988-6207, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğamiralliğe terfi.

Dz.Kur.Alb. Namik Alper, Dz.1988-6239, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğamiralliğe terfi.

Dz.Kur.Alb. Tezcan Kizilelma, Dz.1988-6236, 2007, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğamiralliğe terfi.

Dz.Kur.Alb. Serdar Ahmet Gündoğdu, Dz.1988-6182, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğamiralliğe terfi.

Dz.Kur.Alb. Gökhan Polat, Dz.1989-6465, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğamiralliğe terfi.

Dz.Kur.Alb. Gürel Kaynak, Dz.1989-6390, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğamiralliğe terfi.

Dz.P.Kur.Alb. Halil İbrahim Yıldız, Dz.P.1989-0002, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğamiralliğe terfi.

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI GENERAL TERFİ LİSTESİ

Korg. Akin Öztürk, Hv.plt.1973-52, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak orgeneralliğe terfi.

Tümg. Atilla Gülan, Hv.plt.1980-132, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak korgeneralliğe terfi.

Tümg. Tayfur Fikret Erbilgin, Hv.plt.1980-98, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak korgeneralliğe terfi.

Tuğg. Ali Çetinkaya, Hv.plt.1984-6, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tümgeneralliğe terfi.

Tuğg. İsmail Güneykaya, Hv.plt.1982-14, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tümgeneralliğe terfi.

Tuğg. Haluk Şahar, Hv.plt.1984-46, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tümgeneralliğe terfi.

Tuğg. Recep Yüksel, Hv.plt.1984-22, 2009, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tümgeneralliğe terfi.

Hv.Plt.Kur.Alb. Ercan Dursun, Hv.plt.1989-H-29, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Hv.Plt.Kur.Alb. Osman Nuri Gür, Hv.plt.1989-H-2, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Hv.Plt.Kur.Alb. Deniz Kartepe, Hv.plt.1988-H-97, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Hv.Plt.Kur.Alb. Sargun Göktun, Hv.plt.1990-H-1, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Hv.Plt.Kur.Alb. Mustafa Rüştü Çelenk, Hv.plt.1989-H-154, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Hv.Plt.Kur.Alb. Recep Ünal, Hv.plt.1984-H-55, 2004, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Hv.Plt.Kur.Alb. Cengiz Karacabey, Hv.plt.1989-H-48, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Hv.Svn.Kur.Alb. Şener Yazıcı, Hv.svn.1983-H-32, 2003, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Hv.İs.Kur.Alb. Ali Akyürek, Hv.is.1985-H-139, 2004, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ GENERAL TERFİ LİSTESİ

Prof.Hv.Tbp.Alb. Orhan Kozak, Prof.Hv.Tbp.1980-F-3, 1998, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Prof.Hv.Tbp.Alb. Mustafa Gerek, Prof.hv.tbp.1987-F-15, 2005, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

Prof.Hv.Tbp.Alb. Mehmet Zeki Kiralp, Prof.hv.tbp.1989-Y-2, 2007, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğgeneralliğe terfi.

ASKERÎ YARGITAY AMİRAL TERFİ LİSTESİ

Dz.As.Hak.Alb. Ahmet Zeki Liman, Dz.as.hak.1986-0005, 2008, 30.08.2013 tarihinden geçerli olarak tuğamiralliğe terfi.

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ORGENERAL ATAMA LİSTESİ

Org. Yalçın Ataman (mu.1969-8), 1’inci Or.K.lığından İstanbul, Harp Akd.K.lığına Yenilevent/İstanbul.

Org. Ahmet Turmuş (p.1969-ord.1), 3’üncü Or.k.lığından Erzincan, 1’inci Or.k.lığına İstanbul.

Org. Salih Zeki Çolak (top.1974-41), K.K.K.kur.bşk.lığındann Ankara, K.K.Eğt.ve Dokt.k.kılığına Ankara.

Org. Ümit Dündar (İs.1975-4), Msb Müsteşarlığı’ndan Ankara, 3’üncü Or.k.lığına Erzincan.

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ORGENERAL ATAMA LİSTESİ

Org. Mehmet Erten (Hv.plt.1968-14), Hv.k.k.lığından Ankara, Yüksek Askerî Şura üyeliğine Ankara.

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI GENERAL ATAMA LİSTESİ

Korg. Tahir Bekiroğlu (P.1979-1), Türk As. Temsil Hyt. (tmr) Bşk.lığından Brüksel/Belçika, 5’inci Kor.k.lığına Çorlu/Tekirdağ.

Korg. Yıldırım Güvenç (Top.1976-16), J.Asyş.Kor.k.lığından Van, 2’nci Kor.k.lığına Gelibolu/Çanakkale.

Korg. İhsan Uyar (Top. 1978-44), 4’üncü Kor.k.lığından Ankara, K.K.K.kur.bşk.lığına, Ankara.

Korg. Ferit Güler (İs.1980-1), 2’nci Kor.k.lığından Gelibolu/Çanakkale, Türk As. Temsil Hyt. (tmr) Bşk.lığına Brüksel/Belçika.

Korg. Sezai Bostancı (P.1980-per.1), 6’ncı Mknz.p.tüm.k.lığından Adana, Msb Müsteşarlığına Ankara.

Korg. Ömer Paç (top.1979-45), K.K.K.dent.ve Değ. Bşk.lığından Ankara, TSK Sağ.k. ve Gata K.lığına Ankara.

Korg. İlhan Talu (Kr.plt.1980-top.12), 28’inci Mknz.p.tüm.k.lığından KKTC, 4’üncü Kor.k.lığına Ankara.

Tümg. Haluk Cumali Çetinkaya (Tnk.1980-25), K.k.edok.eğt.tüm. K.lığından Ankara, Avrupa Müt. Kuv.yük.kh.(shape) As. Ort. Kur. Bşk. Yrd.lığına Mons/Belçika.

Tümg. Taner Düvenci (Mu.1980-16), Mebs Okl.ve Eğt.mrk.k.lığından Ankara, K.k.edok Kur.bşk.lığına Ankara.

Tümg. Şeref Öngay (P.1980-3) 23’üncü Mot.p.tüm.k.lığından İstanbul, P.okl.k.lığına İstanbul.

Tümg. Metin Gürak (Kr.plt.1981-top.89), Kr.harp Akd.k.lığından Yenilevent/istanbul, Kr.hvcl.okl.k.lığına, Ankara.

Tümg. Tayyar Süngü (Kr.plt.1982-top.9), Gnkur.kuv.glş.ve Kay.ynt. D.bşk.lığından Ankara, 28’inci Mknz.p.tüm.k.lığına KKTC.

Tümg. Erdoğan Akyol (Tnk.1983-3), Gnkur.per.pl.ve Ynt.d.bşk.lığından Ankara, Zh.brl.okl.ve. Eğt.tüm.k.lığına Ankara.

Tümg. Mete Salt (İs.1982-8), Harp Akd.k.kur.bşk.lığından Yenilevent/ İstanbul, 23’üncü Mot.p.tüm.k.lığına İstanbul.

Tümg. Satı Bahadır Köse (Top.1981-6), Gnkur.pl.hrk.d.bşk.lığından Ankara, 6’ncı Mknz.p.tüm.k.lığına Adana.

Tümg. Göktürk Gökbayrak (P.1980-17), P.okl.k.lığından İstanbul, Harp Akd.k.kur.bşk.lığına Yenilevent/İstanbul.

Tümg. Oğuz Serhad Habiboğlu (Kr.plt.1984-top.10), 19’uncu Mot.p. Tug.k.lığından Edremit/Balıkesir, Gnkur.kuv.glş.ve Kay.ynt.d.bşk.lığına Ankara.

Tümg. Avni Angun (Top.1984-83), 14’üncü Zh.tug.k.lığından Kktc, Top.ve Fz.okl.k.lığına Polatlı/Ankara.

Tümg. Selim Mert (Top.1983-68), Gnkur.loj.d.bşk.lığından Ankara, Kr.harp Akd.k.lığına Yenilevent/İstanbul.

Tümg. Ali Şahin İşleyen (Top.1984-39), Gnkur.mrk.d.bşk.lığından, Ankara Ulş., Per.okl.ve Eğt.mrk.k.lığına, İzmir.

Tümg. Veli Yıldırım (P.1983-32), K.k.k.dent.ve Değ.bşk.yrd.lığından, Ankara K.K.K.dent.ve Değ.bşk.lığına, Ankara.

Tümg. Gürsel Öztürk (Top.1981-8), Msb Tfş.d.bşk.lığından Ankara, MSB Müs.ted.ve İnş.yrd.lığına, Ankara.

Tuğg. Ali Rıza Kuğu (Top. 1984-2), K.k.edok.hrk.eğt.ve Öğt.bşk.lığından, Ankara K.k.edok Muh.glş.bşk.lığına, Ankara.

Tuğg. Orhan Çınar (Top.1982-70), 1’inci Mot.p.tug.k.lığından, Sakarya, İkm., Mly.okl.ve Eğt.mrk.k.lığına, İstanbul.

Tuğg. İsmail Hakkı Önder (P.1982-5), 4’üncü Kor.k.yrd.lığından Ankara, K.k.edok.hrk.eğt.ve Öğt.bşk.lığına, Ankara.

Tuğg. Nejdet Yatgın (P.1983-48), 1’inci Mknz.p.tug.k.lığından Doğubayazıt / Ağrı, Gn Kur. Hr K. Bşk. Yrd.lığına, Ankara

Tuğg. Metin Keşap (İs.1982-13), 14’üncü Kor.k.yrd.lığından Ankara, Msb Harita Genel K.yrd.lığına, Ankara.

Tuğg. Yücel Karauz (Tnk.1985-51), Bakü Slh.kuv.atş.liğinden Bakü/azerbaycan, K.k.loj.k.mühimmat K.lığına, Kırıkkale.

Tuğg. Mehmet Faruk Alpaydın (P.1981-71), K.k.edok Muh.ve Muh.des. Eğt.k.yrd.lığından Ankara, Gata K.ida.yrd.lığına, Ankara.

Tuğg. Metin Akkaya (P.1985-167), 4’üncü Komd.tug.k.lığından, Tunceli, K.k.k.harbe Hazırlık Ve Eğt.d.bşk.lığına, Ankara.

Tuğg. Kemal Korkmaz (P.1982-30), 3’üncü P.eğt.tug.k.lığından Antalya, Ankara Mrk.k.lığına, Ankara.

Tuğg. Asım Kocaoğlu (Tnk. 1986-4), 4’üncü Zh.tug.k.lığından, Erzurum, 4’üncü Mot.p.tug.k.lığına, (intibak) Trabzon.

Tuğg. Lokman Ali Yılmaz (Tnk.1985-54), 70’inci Mknz.p.tug.k.lığından Mardin, K.k.k.dent.ve Değ.bşk.yrd.lığına, Ankara.

Tuğg. Mehmet Şükrü Eken (P.1986-6), 3’üncü Komd.tug.k.lığından Siirt, Gnkur.mrk.d.bşk.lığına, Ankara.

Tuğg. Hasan Nevzat Taşdeler (Top.1986-52), 3’üncü Zh.tug.k.lığından Çerkezköy/tekirdağ, Bakü Slh.kuv.atş.liğine, Bakü/Azerbaycan.

Tuğg. Erhan Uzun (Top.1985-18), K.K.K.pl.ve Hrk.d.bşk.lığından Ankara, 4’üncü Kor.k.yrd.lığına, Ankara.

Tuğg. Mustafa İlter (Top.1986-92), 5’inci P.eğt.tug.k.lığından Sivas, 4’üncü Komd.tug.k.lığına, Tunceli.

Tuğg. Bilgehan Saymaz (P.1988-137), 2’nci Komd.tug.k.lığından Bolu, 1’inci Mot.p.tug.k.lığına, Sakarya.

Tuğg. Mehmet Topçu (Top.1985-46), 3’üncü Or.k.hrk.kur.ybşk.lığından Erzincan, 19’uncu Mot.p.tug.k.lığına Edremit/Balıkesir.

Tuğg. Halil Erkek (Top.1984-18), 2’nci Or.k.hrk.kur.ybşk.lığından Malatya, 8’inci Mknz.p.tug.k.lığına Tekirdağ.

Tuğg. Orhan Gündüz (Top.1985-79), 49’uncu Mot.p.tug.k.lığından Bingöl, Gnkur.loj.d.bşk.lığına Ankara.

Tuğg. Şafak Gök (Top. 1985-77), 1’inci Zh.tug.k.lığından Babaeski/ Kırklareli, K.k.k.pl. Ve Hrk.d.bşk.lığına Ankara.

Tuğg. Mehmet Göktan (Top.1984-55), Shr.shh.okl. Ve Eğt.mrk.k.lığından Samsun, 3’üncü Or.k.hrk.kur.ybşk.lığına Erzincan.

Tuğg. Nuri Cankıymaz (Top.1985-128), 59’uncu Top.eğt.tug.k.lığından,erzincan, Msb Per.d.bşk.lığına Ankara.

Tuğg. Mehmet Karadayı (Top.1984-13), 28’inci Mknz.p.(bg) Tug.k.lığından Ankara, Gnkur.plhrk.d.bşk.lığına Ankara.

Tuğg. Celalettin Bacanlı (İs.1981-38), K.k.edok Muh.ve Muh.des. Eğt.k.yrd.lığından, Ankara, Tsk Rehab.ve Bkm.mrk.bşk.lığına Ankara.

Tuğg. Zeki Gürcan (Top. 1980-147), 14’üncü Mknz.p.tug.k.lığından Kars, Msb Tfş.d.bşk.lığına Ankara.

Tuğg. Yavuz Ekrem Arslan (Top.1984-89), K.k.k.kuv.glş.ve Tşk. D.bşk.lığından Ankara, 1’inci P.eğt.tug.k.lığına Manisa.

Tuğg. Yüksel Durak (Top. 1982-22), 25’inci Mknz.p.tug.k.lığından Ardahan, 25’inci Hd.tug.k.lığına, (intibak) Ardahan.

Tuğg. Kamil Özhan Özbakır (İsth.1989-top.33), 23’üncü Mot.p.tüm. K.em.den İstanbul, K.k.k.kuv.glş.ve Tşk.d.bşk.lığına Ankara.

Tuğg. İsmail Güneşer (Kr.plt.1989-p.60), Gnkur.gensek.em.den Ankara, 2’nci Komd.tug.k.lığına, Bolu.

Tuğg. Hidayet Arı (P.1988-125), 1’inci Mknz.p.tug.k.em.den Iğdır 54.üncü Mknz.p.tug.k.lığına Edirne.

Tuğg. Mehmet Partigöç (P.1989-56), 39’uncu Mknz.p.tüm.k.em.den KKTC, Gnkur.per.pl. Ve Ynt.d.bşk.lığına Ankara.

Tuğg. Metin Alpcan (Top.1988-29), 6’ncı Mknz.p.tüm.k.em.den İslahiye/gaziantep, 2’nci Or.k.hrk.kur.ybşk.lığına Malatya.

Tuğg. Abdulkerim Ünlü (P.1989-per.1), K.k.k.edok Okll.k.em.den İzmir, 28’inci Mknz.p.(bg) Tug.k.lığına Ankara.

Tuğg. Eyyüp Gürler (Tnk.1988-27), 2’nci Or.k.hrk.bşk.lığından Malatya, 95’inci Zh.tug.k.lığına Malkara/Tekirdağ.

Tuğg. Ali Avcı (Hv.svn.1985-top. 175), K.k.k.per.işld.bşk.per.temin Mrk.k.lığından Ankara, Hv.svn.okl.ve Eğt.mrk.k.lığına Konya.

Tuğg. Celalettin Çoban (Hv.svn.1985-top.13), Hv.svn.okl.ve Em.k.lığından Konya, 70’inci Mknz.p.tug.k.lığına Mardin.

Tuğg. Fatih Celaleddin Sağır (P.1985-62), MSB Gensek.liğinden Ankara, 5’inci P.eğt.tug.k.lığına Sivas.

Tuğg. Mehmet Ozan (Tnk.1988-29), K.k.edok.hrk., Eğt.ve Öğt.bşk. Eğt.ş.md.lüğünden Ankara, 3’üncü Zh.tug.k.lığına Çerkezköy/Tekirdağ.

Tuğg. İsmail Gürgen (Tnk.1987-1), 3’üncü Or.k.hrk.bşk.lığından Erzincan, 18 İnci Mknz.p.tug.k.lığına Gelibolu/Çanakkale.

Tuğg. Ufuk Ekinci (Hv.svn.1984-top.20), K.k.k.h/h Ve Eğt.d.bşk.lığından Ankara, Shr.shh.okl. Ve Eğt.mrk.k.lığına Samsun.

Tuğg. Kenan Kalay (Hv.svn.1986-top.76), Kho Kur.bşk.lığından Ankara, 14’üncü Mknz.p.tug.k.lığına Kars.

Tuğg. Ömer Cüneyt Akyol (top.1983-31), Gnkur.kuv.glş.ve Kay. Ynt.d.kay.ynt.bşk.yrd.lığından Ankara, 1’inci Mknz.p.tug.k.lığına Doğubayazıt/Ağrı.

Tuğg. Murat Aygün (Top.1988-87), Kktc Güv.kuv.k.lığı Em.den Kktc, 49’uncu Mot.p.tug.k.lığına Bingöl.

Tuğg. Hakan Eser (Top. 1988-11), K.k.k.loj.k.lığı Em.den Ankara, Güneydoğu Avrupa Tug. (seebrıg) K.lığına Larissa/yunanistan.

Tuğg. İrfan Can (P. 1983-110), 5’inci Zh.tug.1’inci Hd.a.k.lığından Gaziantep, 3’üncü P.eğt.tug.k.lığına Antalya.

Tuğg. Bülent Tuğrul (Tnk.1984-10), K.k.k.dent.ve Değ.bşk.3 Nu.lı Dent.grp.hrk.üyeliğinden Ankara, 1’inci Zh.tug.k.lığına, Babaeski/ Kırklareli.

Tuğg. Mustafa Kaya (Top.1985-94), K.k.k.dent.ve Değ.bşk.1 Nu.lı Dent.grp.topçu Üyeliğinden Ankara, 59’uncu Top.eğt.tug.k.lığına, Erzincan.

Tuğg. İsmet Gökhan Gülmez (İkm.1982-lv.9), K.k.loj.k.ikm.k.lığından Afyonkarahisar, K.k.loj.k.ikm.k.lığına, (intibak) Afyonkarahisar.

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI AMİRAL ATAMA LİSTESİ

Kora. Veysel Kösele (Dz.1975-4520), Dz.k.k.kur.bşk.lığından Ankara, Donanma K.lığına Gölcük/kocaeli.

Kora. Atilla Kezek (Dz.1976-4613), Güney Dz.saha K.lığından, İzmir Dz.k.k.kur.bşk.lığına Ankara.

Kora. Hasan Uşaklıoğlu (Dz. 1975-4463), Sahil Güv.k.lığından Ankara, Güney Dz.saha K.lığına İzmir.

Kora. Serdar Dülger (Dz.1974-4344), Dz.eğt.ve Öğt.k.lığından İstanbul, Kuzey Dz.saha K.lığına İstanbul.

Tüma., Hasan Şükrü Korlu (Dz.1982-5162), Donanma K.kur.bşk.lığından Gölcük/Kocaeli, Dz.eğt.ve Öğt.k.lığına, İstanbul.

Tüma., Ercüment Tatlıoğlu (Dz.1981-5098), Amfibi Görev Grp.k.lığından Foça/İzmir, İstanbul Boğaz K.lığına İstanbul.

Tüma., Mesut Özel (Dz. 1984-5480), Çanakkale Boğaz K.lığından Çanakkale, Dz.harp Okl.k.lığına İstanbul.

Tüma., Hakan Üstem (Dz.1985-5751), Dz.hv.k.lığından Kartepe/Kocaeli, Dz.hv.k.lığına (intibak) Kartepe/kocaeli.

Tuğa., Gündüz Alp Demirus (Dz.1982-5252), Dz.k.k.dent.ve Değ.bşk.lığından Ankara, Dz.k.k.loj.bşk.lığına Ankara.

Tuğa., Ahmet İskender Yıldırım (Dz.1982-5181), Kuzey Görev Grp. K.lığından Gölcük/Kocaeli, Dz.k.k.dent.ve Değ.bşk.lığına Ankara.

Tuğa., Ömer Faruk Harmancık (Dz.1986-5834), Güney Görev Grp.k.lığından Marmaris/Muğla, Dz.k.k.hrk.bşk.lığına Ankara.

Tuğa., Sinan Azmi Tosun (Dz. 1986-5862), Dz.k.k.pp Bşk.lığından Ankara, Amfibi Görev Grp.k.lığına Foça/izmir.

Tuğa., Şafak Yürekli (Dz. 1985-5677), Aksaz Dz.üs K.lığından Aksaz/Marmaris/Muğla, Dz. K. K. Loj. Bşk. Yrd.lığına Ankara.

Tuğa., Fahri Can Yıldırım (Dz. 1984-5554), Gnkur.per.pl. ve Ynt.d. Bşk.yrd.lığından Ankara, Gnkur.per.işld.bşk.yrd.lığına Ankara.

Tuğa., Ali Sadi Ünsal (Dz. 1981-5078), Donanma K.kur.bşk.yrd.lığından Gölcük/Kocaeli, Donanma K.yrd.lığına Gölcük/Kocaeli.

Tuğa., Ali Murat Dede (Dz. 1986-5848), Dz.k.k.hrk.bşk.lığından Ankara, Kuzey Görev Grp.k.lığına Gölcük/Kocaeli.

Tuğa., Hasan Nihat Doğan (Dz. 1987-6092), Dz.harpakd. K.lığından Yenilevent/istanbul, Batı Görev Grp.k.lığına Foça/İzmir.

Tuğa., Oğuz Karaman (Dz.1988-6204), Batı Görev Grp.k.lığından Foça/İzmir, Dz.k.k.pp Bşk.lığına Ankara.

Tuğa., Tayyar Ertem (Dz.1983-5341), İstanbul Boğaz K.lığından İstanbul, Dz.harp Akd.k.lığına Yenilevent/İstanbul.

Tuğa., Ömer Bayram Çetin (Dz.1987-5992), Ege Dz.blg.k.lığından İzmir, Güney Görev Grp.k.lığına Marmaris/Muğla.

Tuğa., Nazmi Ekici (Dz.1988-6195), Donanma K.hrk.bşk.lığından Gölcük/kocaeli, Donanma K.kur.bşk.lığına Gölcük/Kocaeli.

Tuğa., Yaşar Çamur (Dz. 1988-6207), 1’inci Korvet Flt.kmd.luğundan Foça/İzmir, Gnkur.yunanistan-kıbrıs Ve Denizcilik-havacılık D.bşk.lığına Ankara.

Tuğa., Tezcan Kızılelma (Dz.1988-6236), Dz.lisesi K.lığından İstanbul, Karamürselbey Eğt.mrk.k.lığına Altınova/Yalova.

Tuğa., Serdar Ahmet Gündoğdu (Dz.1988-6182), Dz.harp Okl. Kur. Bşk.lığından İstanbul, Msb Gnpp D.bşk.lığına Ankara.

Tuğa., Gökhan Polat (Dz. 1989-6465), 1’inci Ar.tar.flt.kmd.luğundan Erdek/balıkesir, Aksaz Dz.üs K.lığına Aksaz/Marmaris/Muğla.

Tuğa., Gürel Kaynak (Dz.1989-6390), 5’inci Mhr.flt.kmd.luğundan Gölcük/kocaeli, Ege Dz.blg.k.lığına İzmir.

Tuğa., Halil İbrahim Yıldız (Dz.p.1989-0002), Dz.er Eğt.a.k.lığından İskenderun/Hatay, Amfibi Dz.p.tug.k.lığına, Foça/İzmir

HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI GENERAL ATAMA LİSTESİ

Korg. Abidin Ünal (Hv.plt.1975-2), 1’inci Hv.kuv.ve 6’ncı Brlş.hv. Hrk.mrk.(caoc) K.lığından Eskişehir 1’inci Hv.kuv.k.lığına (intibak) Eskişehir.

Korg. Turgut Atman (Hv.plt.1976-26), Hv.k.k.değ.ve Dent.bşk.lığından Ankara, Hv.k.k.yrd.lığına Ankara.

Korg. Mehmet Çetin (Hv.plt.1975-88), Gnkur.loj.bşk.lığından Ankara, Hv.eğt.k.lığına Güzelyalı/İzmir.

Korg. Mehmet Şanver (Hv.plt. 1979-28), Hv.loj.k.lığından Etimesgut/ Ankara, Hv.k.k.kur.bşk.lığına Ankara.

Korg. Hasan Küçükakyüz (Hv.plt.1978-135), Tsk Sağ.k.ve Gata K.lığından Ankara, Hv.k.k.değ.ve Dent.bşk.lığına Ankara.

Korg. Atilla Gülan (Hv.plt.1980-132), Hv.k.k.değ.ve Dent.bşk.yrd.lığından Ankara, Gnkur.loj.bşk.lığına Ankara.

Korg. Tayfur Fikret Erbilgin (Hv.plt. 1980-98), 2’nci Hv.kuv.k. Yrd.lığından Diyarbakır, Hv.loj.k.lığına Etimesgut/Ankara.

Tümg. Nihat Kökmen (Hv.plt.1981-42), 1’inci Hv.kuv.k.yrd.lığından Eskişehir, Hv.k.k.pp Bşk.lığına Ankara.

Tümg. Ayhan Gümüş (Hv.plt.1981-102), Slh.kuv.yüsidak.k.lığından Yenilevent/istanbul, Harp Akd.k.yrd.lığına Yenilevent/İstanbul.

Tümg. Ateş Mehmet İrez (Hv.plt.1981-30), Hv.k.k.hrk.bşk.lığından Ankara, 2’nci Hv.kuv.k.yrd.lığına Diyarbakır.

Tümg. Yılmaz Özkaya (Hv.plt.1982-23), 3’üncü Ana Jet Üs K.lığından Konya, Hv.k.k.loj.bşk.lığına Ankara.

Tümg. Atilla Öztürk (Hv.plt.1982-83), Gnkur.dış İlişkiler D.bşk.lığından Ankara, Hv.eğt.k.yrd.lığına Güzelyalı/İzmir.

Tümg. Ali Çetinkaya (Hv.plt. 1984-6), 8’inci Ana Jet Üs K.lığından Diyarbakır, 3’üncü Ana Jet Üs K.lığına Konya.

Tümg. İsmail Güneykaya (Hv.plt.1982-14), 5’inci Ana Jet Üs K.lığından Merzifon/Amasya, Hv.k.k.hrk.bşk.lığına Ankara.

Tümg. Haluk Şahar (Hv.plt.1984-46), 9’uncu Ana Jet Üs K.lığından Balıkesir, Gnkur.dış İlişkiler D.bşk.lığına, Ankara.

Tümg. Recep Yüksel (Hv.plt. 1984-22), 1’inci Ana Jet Üs K.lığından Eskişehir, 1’inci Hv.kuv.k.yrd.lığına Eskişehir.

Tuğg. İdris Aksoy (Hv.plt.1986-5), Hv.k.k.pp Bşk.lığından Ankara, 4’üncü Ana Jet Üs K.lığına Akıncı/ankara.

Tuğg. Fethi Alpay (Hv.plt. 1987-11), Vaşington Slh.kuv.atş.liğinden Vaşington/abd, 9’uncu Ana Jet Üs K.lığına Balıkesir.

Tuğg. Semih Koşucuoğlu (Hv.plt. 1986-42), 7’nci Ana Jet Üs K.lığından Erhaç/malatya, Vaşington Slh.kuv.atş.liğine Vaşington/ABD.

Tuğg. Atilla Darendeli (Hv.plt. 1986-39), Gnkur.kuv.glş.ve Kay.ynt. D. Bşk.kuv.glş.yrd.lığından Ankara, 7’nci Ana Jet Üs K.lığına, Erhaç/ Malatya.

Tuğg. Suat Murat Semiz (Hv.plt.1987-41), Hv.k.k.prj.ynt.d.bşk.lığından Ankara, Hv.k.k.pl.prog.d.bşk.lığına Ankara.

Tuğg. Şaban Umut (Hv.plt.1986-141), 1’inci Hv.kuv.k.kur.bşk.lığından Eskişehir, 1’inci Ana Jet Üs K.lığına Eskişehir.

Tuğg. İhsan Özdamar (hv.uç.bkm.1981-19), Hv.k.k.loj.bşk.lığından Ankara, Hv.k.k.loj.sis.d.bşk.lığına Ankara.

Tuğg. Mehmet Arif Pazarlıoğlu (Hv.plt. 1987-2), 2’nci Hv.kuv.k.kur. Bşk.lığından Diyarbakır, 8’inci Ana Jet Üs K.lığına Diyarbakır.

Tuğg. Hüseyin Fazla (Hv.plt.1988-14), Hv.k.k.plhrk.d.bşk.lığından Ankara, 5’inci Ana Jet Üs K.lığına Merzifon/Amasya.

Tuğg. Ercan Dursun (Hv.plt.1989-h-29), Hv.k.k.plhrk.d.bşk.hrk. Ş.md.lüğünden Ankara, Hv.k.k.plhrk.d.bşk.lığına Ankara.

Tuğg. Osman Nuri Gür (Hv.plt.1989-h-2), Hv.eğt.k.hrk.eğt.bşk.lığından Güzelyalı/izmir, Gnkur.kons.dokt.ve H/h D.bşk.lığına Ankara.

Tuğg. Deniz Kartepe (Hv.plt.1988-h-97), 2’nci Hv.kuv.k.hrk.bşk.lığından Diyarbakır, 2’nci Hv.kuv.k.kur.bşk.lığına Diyarbakır.

Tuğg. Sargun Göktun (Hv.plt.1990-h-1), 4’üncü Ana Jet Üs Hrk.k.lığından Ankara, Gnkur.kuv.glş.ve Kay.ynt. D.bşk.kuv.glş.yrd.lığına Ankara.

Tuğg. Mustafa Rüştü Çelenk (Hv.plt.1989-h-154), 6’ncı Ana Jet Üs Hrk. K.lığından Bandırma/Balıkesir, 1 İnci Hv.kuv.k.kur.bşk.lığına Eskişehir.

Tuğg. Recep Ünal (Hv.plt. 1984-h-55), Hv.k.k.eğt.d.bşk.lığından Ankara, Hv.k.k.eğt.d.bşk.lığına (intibak) Ankara.

Tuğg. Cengiz Karacabey (Hv.plt.1989-h-48), Işıklar As.hv.lis.k.lığından Bursa, Slh.kuv.yüsidak K.lığına Yenilevent/İstanbul.

Tuğg. Ali Akyürek (hv.is.1985-h-139), Hv.loj.k.is.inş.altyapı Ve Tes.d. Bşk.lığından Etimesgut/ankara,müş.kuv.k.(jfc-naples) İs.d.bşk.lığına Napoli/İtalya.

GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ GENERAL ATAMA LİSTESİ

Tuğg. Mustafa Başbozkurt (Prof.tbp. 1975-23), Gatf Crr.tıp Bil.böl Bşk.ve Ortopedi Ve Travmatoloji Ad.bşk.lığından Ankara, Gata K.bilimsel Yrd. Ve Gatf.dek.lığına Ankara.

Tuğa., Hayati Bilgiç (Prof.dz.tbp.1986-0009), Gatf Göğüs Hstl.ve Tüberküloz Ad.bşk.lığından Ankara, Gatf Dahili Tıp Bil.böl.bşk., Göğüs Hstl.ve Tüberküloz Ad Bşk.lığına Ankara.

Tuğg. Yusuf Peker (Prof.tbp.1981-5), Gatf Gn.crr.ad.bşk.ve Gn.crr. Bd.bşk.lığından Ankara, Gatf Crr.tıp Bil.böl.bşk., Gn.crr.ad Bşk.ve Gn.crr.bd Bşk.lığına Ankara.

Tuğa., Bekir Sıtkı Cebeci (Prof.dz.tbp. 1984-0008) Gata H.paşa Btbp.ilmî Yrd., Dah.hstl.böl.bşk.ve Kard.srv.şefliğinden İstanbul, Gata Haydarpaşa Eğt.hst.btbp.liğine İstanbul.

Tuğg. Can Polat Eyigün (Prof.hv.tbp.1984-f.15), Gatf Dek.eğt.yrd.ve Enfeksiyon Hstl.ad.bşk.lığından Ankara, Gatf Enfeksiyon Hstl.ad. Bşk.lığına Ankara.

Tuğg. Mehmet Levhi Akın (Prof.tbp.1985-12), Gata H.paşa Eğt.hst. Crr.hstl Böl.bşk.ve Gn.crr.srv.şefliğinden İstanbul, Gata H.paşa Btbp.ilmî Yrd., Crr.hstl.böl.bşk. Ve Gn.crr.srv.şefliğine, İstanbul.

Tuğg. Orhan Kozak (Prof.hv.tbp.1980-f-3), Gatf Gastroenterolojik Crr.bd.bşk.lığından Ankara, Gatf Gastroenterolojik Crr.bd.bşk.lığına (intibak) Ankara.

Tuğg. Mustafa Gerek (Prof.hv.tbp.1987-f-15), Gatf Kbb Hstl.ad Bşk.lığından Ankara, Gatf Kbb Hstl.ad Bşk.lığına (intibak) Ankara.

Tuğg. Mehmet Zeki Kıralp (Prof.hv.tbp.1989-y-2), Gata H.paşa Eğt. Hst.fiziksel Tıp Ve Rehab.srv.şefliğinden İstanbul, Gata H.paşa Eğt. Hst.dah.hstl.böl.bşk.fiziksel Tıp Ve Rehab.srv.şefliğine İstanbul.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI GENERAL ATAMA LİSTESİ

– 2803 sayılı Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanunu’nun 13’üncü maddesi ile 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu’nun 30, 34, 38, 47, 49 ve 54’üncü maddeleri gereğince; Jandarma Genel Komutanlığı’na mensup generallerden Tuğgeneral Ali Özkara (J.1983-Ord.4) ve Tuğgeneral Seyfullah Saldık (J.1984-16)’ın tümgeneralliğe, Jandarma Kurmay Albay Fuat Güney (1986-23), Jandarma Kurmay Albay Timurcan Ermiş (1989-56), Jandarma Kurmay Albay Uğur Özcan (1986-8), ve Jandarma Albay Mustafa Doğru (1986-79)’nun tuğgeneralliğe 30 Ağustos 2013 tarihinden geçerli olarak terfi ettirilmeleri uygun görüldü.

Tümg. Halil Helvacıoğlu (J.1975-23), J.gn.k.dent.ve Değ.bşk.vek.liğinden Ankara, J.gn. K.dent.ve Değ.tfş.bşk.vek.liğine (intibak) Ankara.

Tümg. Arif Çetin (J. 1980-19), İstanbul J.blg.k.lığından İstanbul, J.gn.k.hrk.bşk.lığına Ankara.

Tümg. Ali Özkara (J.1983-ord.4), Tokat J.blg.k.uğından Tokat, İstanbul J.blg.k.lığına İstanbul.

Tümg. Seyfullah Saldık (j.1984-16), Diyarbakır J.blg.k.lığından Diyarbakır, Bursa J.blg.k.lığına Bursa.

Tuğg. Necdet Köse (J.1984-2), Batman J.blg.k.lığından Batman, 3’üncü J.eğt.tug.k.lığına Zonguldak.

Tuğg. Güray Alpar (J.1986-38), J.gn.k.gnpp Bşk.lığından Ankara, Konya J.blg.k.lığına Konya.

Tuğg. Necdet Güngör (j.1986-3), J.gn.k.per.bşk.lığından Ankara, Diyarbakır J.blg.k.lığına Diyarbakır.

Tuğg. Hacı Abdullah Doğan (J. 1983-49), Giresun J.blg.k.lığından Giresun, J.loj.k.ikm.k.lığına Ankara.

Tuğg. Timurcan Ermiş (J. 1989-56), J.gn.k.gnpp Bşk.pl. Ve Koor.d. Bşk.lığından Ankara, J.gn.k.gnpp Bşk.lığına Ankara.

Tuğg. Uğur Özcan (J.1986-8), J.komd.ok.k.lığından Foça/İzmir, Batman J.blg.k.lığına Batman.

Tuğg. Mustafa Doğru (J. 1986-79), Manisa İl J.k.lığından Manisa, Giresun J.blg.k.lığına Giresun.

1600 sayılı Askerî Yargıtay Kanununun 14’üncü maddesi gereğince Askerî Yargıtay 4’üncü Daire Üyesi Dz.As.Hak.Alb. Ahmet Zeki Liman (1986-0005) Askerî Yargıtay Başkanlığı’na (Ankara) 30 Ağustos 2013 tarihinden geçerli olmak üzere atandı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s