Burak Yıldırım’ı Siz Öldürdünüz!/Furkan Yalçıner

Biliyorum, başlık çok soğuk..

Ama inanın morgdan çıkarılan gencecik bir delikanlının vücudu kadar soğuk değil.. Son yolculuğunda, onu bembeyaz kefeninden tutarak kabrine koyanlar hissetti belki bu soğukluğu.. Ama o da en fazla bir kaç saat sürdü sanırım.. Anneler gününde, bir annenin ömrü boyunca karşılaştığı daha büyük bir imtihan olmayacak belki de.. O soğukluğu ömrü boyunca bir tek o, ama hep o hissedecek belki de.. Hiç anneler günü gelsin istemeyecek belki de..

Yavrusunun kokusu her burnuna geldiğinde, onu her andığında kalbi buz tutacak, bu başlık onun yanında belki de sımsıcak kalacak.. Bir ömür boyunca değer miydi diyecek? Yavrusunun niçin öldürüldüğünü yıllarca soracak belki de çevresine.. Kalbi, onu kocaman bir hiç uğruna kaybetmenin acısıyla yıllar boyunca buz tutacak en soğuk morglardan daha da soğuk.. Hatta anne olduğuna bile pişman olacak

Evet gencecik bir yavruyu öldürdünüz geçen akşam.. Hayatının baharı lafı tam da onun yaşı için söylenmişti yıllar boyunca. Ama o hayatının baharını, buz gibi morglarda, Adli tıp köşelerinde, her şeyden bihaber olarak tamamladı.. Çok sevdiği hatta uğruna CANINI verdiği takımının oyuncuları pahalı gece klüplerinde sabahlarken o bi daha hiç uyanmamak üzere buz gibi bir dolapta yatıyordu.. Hiç uyanmamak üzere..

Sapık ruhlu bir psikopat öldürmemişti sadece onu, günlerce aylarca şu memlekette tek zevkleri, tek heyecanları, kazandıkları 5-10 kuruşu kahve köşelerine vererek sevdiği renklerin mücadelesini izlemeye harcayan insanları gererek, pahalı koltuklarında kalma mücadelelerine devam etmeye çalışan insanlar öldürdü..

Şampiyon olan takımı alkışlayacak, takımını alkışlatacak zemin bulamayan Aykut Hoca öldürdü belkide.. Haftalar öncesinde, kendi evinde takımı öndeyken neredeyse kurmaylarıyla hakemi dövecek gibi üzerine yürümeye çalışan Fatih Terim öldürdü. Hafta içerisinde ‘kadiköyde Fatih Terimi oturtacak yer bulamayız’ diyen Fenerbahçeli yöneticiler öldürdü belki de. Milli takım kampında aynı odayı paylaşan, aynı formayı terleten ama ‘’derbi maçta’’ birbirlerinin boğazını koparacak hale gelen Sabri ile Volkan öldürdü belki de.. Milyonlarca insanların aldıkları forma, bilet paralarıyla, milyonlarca lira kazanıp bu işten ‘‘ekmek ‘’ yiyen ama diğer tarafta genç zihinlerin, ekranları başında heyecanla kendini seyreden insanların gözlerinin içine baka baka, ağızlarının okunduklarını bile bile hiç utanmadan sıkılmadan, küfür eden futbolcular öldürdü Burak Yıldırımı.. Milyonlarca lirayı, adeta kendi hırsları için gözleri kapalı futbolcu bonservislerine yatırmasına rağmen, 3-5 liralık profesyonellik eğitimini (ya da adı her neyse) verdirmeyen futbol patronları öldürdü Burak Yıldırımı. Sırf birileri fazla para kazansın diye ne yapıp ne edip ‘’Dünya Derbisini’’ ligin son haftalarına koyan birileri öldürdü Burak yıldırımı.. Bu ateşi yakan, tüm herkesi geren , ve hala yarışmaya çalıştığımız, rekabet halinde olduğumuz gelişmiş ülkelerdeki gibi farklı 2 formalı insanın yanyana oturmaması için herşeyi yapan birileri öldürdü Burak Yıldırımı.. Futbolda şiddet yasasını zar zor çıkaran ama bir türlü uygulatamayan, kişilere özel kurallar koyan devlet, pfdk ve tff öldürdü belki de Burak Yıldırımı… Kim öldürdü neden öldürdü kimse bilmiyor ama Gencecik Burak Yıldırım bir ‘HİÇ’uğruna öldürüldü..

Mekanı Cennet olsun..

Not: Bu yazıdaki tüm kişi ve kurumlar TAMAMEN hayal ürünüdür, Burak Yıldırım ve Anneler gününde onu kaybederek 2.kez Evlat acısını yaşayan Annesi hariç..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s